Byl to boj, ale stál za to!

Kometa porazila Hradec Králové 5:0

Drží se v čele tabulky

"Byl to skutečně povedený zápas," okomentoval střelec 3 gólů Jakub Flek. Obrázek

Příští zápas odehraje Kometa na stadionu Edenu v Praze.

Přijďte nás podpořit! Kometa vstoupila do utkání na západě Čech aktivně. První velkou šanci si vytvořila už ve 3. minutě, kdy branku ostřeloval Gazda, na něj pak nebezpečnou ranou navázal Pospíšil, po němž dorážel Cingel, tomu ale gólman Frodl fantastickým přesunem ukradl gól z hokejky. Přesto první branku vstřelili domácí, v 8. minutě Hladoník svůj průnik po levém křídle zakončil přesným pasem na Jiřího Černocha, jenž se z předbrankového prostoru nemýlil – 1:0. Chvíli nato mohl odpovědět tandem Pospíšil – Cingel, přečíslení zakončoval druhý jmenovaný, i tentokrát ale ztroskotal na Frodlovi. Tři minuty před sirénou si pak Brňané dobrým pohybem vynutili přesilovku, kterou ale v jejím průběhu přerušil faul Fleka. Kometa tak do prostředního dějství vstupovala ve čtyřech. Vzhůru modrobílé šály, vzhůru Brno Kometa!!!

Obrázek

Poslední dějství bylo jediné, ve kterém Kometa neměla střeleckou převahu, a ve 47. minutě odskočil soupeř už na tříbrankový rozdíl. Gríger si v rohu počkal na ideální moment a posunul puk na levý kruh, kde se do rány vší silou položil Vít Jiskra – 3:0. Za necelou minutu mohl skóre zkorigovat Martin Zaťovič, jenž si z druhé vlny přijel pro dorážku, i tu ale vychytal Frodl. Na konečných 4:0 upravila Energie v polovině poslední části. Ondřej Beránek si přibrzdil za modrou čárou a vyslal do samostatného úniku Ondřeje Procházku, jenž z prostoru mezi kruhy uklidil puk přesně k tyči. V závěru ještě Kometa ustála oslabení po faulu Marka Ďalogy, nicméně na gól útěchy se už nezmohla.